Telefonunu ıslak mendille silenin vay haline! Verdiği zarar sizi çok şaşırtacak

Telefonunu ıslak mendille silenin vay haline! Verdiği zarar sizi çok şaşırtacak

Akıllı telefon kullanıcıları çoğu zaman etkili bir yöntem olduğu için telefonunu ıslak mendille temizlemeyi tercih ediyor. Ancak bu yöntemin zararlarını öğrendikten sonra siz de ıslak mendille telefonunuzu silmeyi bırakabilirsiniz. İşte detaylar…

Akıllı telefonlar gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. Özellikle de donanımı ve özellikleri bakımından gittikçe daha işlevsel hale gelen ve daha fazla fonksiyonu barındırmaya başlayan akıllı telefonlar, görünüm açısından ise aşağı yukarı bir standart oluşturdu. Hemen hemen her telefon aynı görünümde sunuluyor ve birçok kişi telefonunu benzer şekilde temizliyor.

Telefonun fonksiyon kullanımları kadar fiziksel kullanımı da cihazın ömrü için oldukça önemli. Bu nedenle telefonları, diğer teknoloji ürünlerinde olduğu gibi temiz ve bakımlı kullanmak şart. Temizliği yapılmayan ve kaderine terk edilen telefonlar, hiç beklenmedik bir anda karşınıza sorun çıkarabilir. Bu nedenle de birçok kişi telefonunu ıslak mendille silmeyi tercih ediyor ancak bu temizlik yönteminin şaşırtan zararlarını duyunca siz de bundan vazgeçebilirsiniz. İşte detaylar…

ISLAK MENDİL YERİNE O ÜRÜN TERCİH EDİLMELİ

Teknolojik ürünlerin kullanımı, cihaz her ne olursa olsun fazlasıyla dikkat gerektirir. Her an yanımızda, elimizde, çantamızda, cebimizde taşıdığımız telefonlarımız da artık hayatımızın kopmaz bir parçası haline geldi ve bu temel ihtiyaç ürününün çok daha dikkatli şekilde kullanılması gerekiyor. Ancak birçok kişi telefon temizliği konusunda yeterli bilince sahip değil. Bu nedenle de telefonu ıslak mendille temizleme hatası çok yaygın şekilde yapılıyor.

Telefonu ıslak mendille silmek göründüğü kadar zararsız olmayabilir. Özellikle mendilden sızan sıvının telefonun içine temas etmesi, cihazın tümden bozulmasına neden olabilir. Bunun yerine telefon temizliğinde, bu tür silme işlemleri için özel tasarlanmış mikrofiber bezleri kullanabilirsiniz. Bu bezler temizlik konusunda etkili oldukları gibi, ekranı da çizmez.

MİKROFİBER BEZ NASIL KULLANILMALI?

Çok hafif şekilde nemli haliyle kullanılması gereken mikrofiber bezler, sadece telefonlar için değil tablet, bilgisayar ve televizyonlar için de kullanılabilir. Telefonların özellikle kulaklık girişleri, temizlik konusunda en çok zorlayan bölge olabiliyor. Bu nedenle bu kısımları temizlerken kullanıcıların daha da dikkatli olması gerekiyor. Telefon temizliği yaparken bu tür açıklıklardan telefonunuzun içine sıvı girmediğine emin olun.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.