Yaşananlar Beykoz’u haklı çıkarttı

Yaşananlar Beykoz’u haklı çıkarttı

Bolu Belediyesi'nin hizmetlerini gösteren gazetenin baskı işi için sunulan faturanın fahiş bir fiyatla belediyeye kesilmesi olayında Başkan Yılmaz’ın olaya el koyması akıllara Bolu belediye meclis üyesi Erhan Beykoz’un...

Bolu Belediyesi'nin hizmetlerini gösteren gazetenin baskı işi için sunulan faturanın fahiş bir fiyatla belediyeye kesilmesi olayında Başkan Yılmaz’ın olaya el koyması akıllara Bolu belediye meclis üyesi Erhan Beykoz’un nisan ayında komisyon raporuna koydurduğu muhalefet şerhini getirdi.

 

Bolu belediyesinin basına ödediği ilan ve reklâm paylarıyla ilgili olarak geçtiğimiz nisan ayında Belediye meclis üyesi Erhan Beykoz’un komisyon raporuna koyduğu muhalefet şerhi o günlerin en çok konuşulan olayları arasında yer almıştı. Beykoz Denetim raporunda “Bazı basın organlarına gereğinden fazla para ödendiği ve ödenen paraların diğerlerine oranla çok daha fazla olmasından dolayı gereğinin yapılmasıyolunda muhalefet şerhi koydurmuştu. Aradan geçen süreç Beykoz’un muhalefet şerhinde ne kadar haklı olduğunu ortaya çıkarttı. Geçtiğimiz gün yaklaşık 6 bin TL kâr ile Belediyeye faturası kesilen gazete ile ilgili olarak inceleme başlatarak Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vekili Gökhan Aydın’ı görevinden alan Belediye Başkanı Yılmaz’ın olayın üstüne gitme yönündeki kararlığı “Şeffaf bir belediye” isteyen Bolu kamuoyunun bu yöndeki umutlarının yeşermesine neden oldu. Yılmaz Bolu Belediyesi'nin hizmetlerini gösteren gazetenin fahiş bir fiyatla belediyeye mahsup edilmesiyle ilgili olarak gösterdiği tavrı geçmişe yönelik olarak ta sergileyecek olursa Bolu son bir yıldır Bolu belediyesinin basına ödediği ilan ve reklâm paylarıyla ilgili olarak gerçekleri de öğrenme şansı yakalayacak. Başkan Yılmaz’ın yaşanan bu olaydaki tavrı olumlu karşılanırken son yaşanan olaydan sonra incelemeyi geçmişe yönelik olarak ta başlatmasına kesin gözle bakılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.