Yaşananlar Mumcu’yu haklı çıkarttı

Yaşananlar Mumcu’yu haklı çıkarttı

CHP Bolu İl gençlik kolları başkanı Ozan Aksu Uğur Mumcu’nun katledilişinin 18.yılında Türkiye’nin adeta bir korku imparatorluğuna dönüştürüldüğünü yaşananların Mumcu’yu bir kez...

CHP Bolu İl gençlik kolları başkanı Ozan Aksu Uğur Mumcu’nun katledilişinin 18.yılında Türkiye’nin adeta bir korku imparatorluğuna dönüştürüldüğünü yaşananların Mumcu’yu bir kez daha haklı çıkardığını söyledi.

 

CHP Bolu İl gençlik kolları başkanı Ozan Aksu Gazeteci/Yazar Uğur Mumcu’nun ölümünün üzerinden 18 yıl geçtiğini söyleyerek Mumcu’nun o dönemde karşılaştığı hukuksuzluk, yolsuzluk ve yoksullukların günümüzde de hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Uğur Mumcu’nun katledilişinin 18.yılında büyük bir üzüntü duyduklarını vurgulayan Aksu;” Tarihe kara bir leke olarak geçen bu haince suikastın sorumlularının hala bulunamaması bizi derinden etkilemektedir. Hayatını bu ülkenin aydınlık geleceğine adayan değerli yazarımız yaşamı boyunca ülkemizin önemli sorunlarına değinmiş ve bu konularda değerlendirmelerde bulunmuştur. Düşüncelerini her platformda cesurca dile getiren Mumcu bu düşüncelerinden dolayı karanlık güçler tarafından hedef tahtası haline getirilmiştir. Ancak bu Mumcu’yu yıldırmamış ve daha istekli bir şekilde karanlığın üzerine gitmesine neden olmuştur.”dedi. Mumcu’nun o dönemde karşılaştığı hukuksuzluk, yolsuzluk ve yoksulluğun günümüzde de devam ettiğinin altını çizen CHP Bolu İl gençlik kolları başkanı Ozan Aksu sözlerini şu şekilde tamamladı;“Cumhuriyetin kazanımları olan ve bu halka ait olan stratejik kuruluşlar küresel sermayeye peşkeş çekilmektedir. Bunun yanında ülkenin bağımsız kuruluşları olan yargı ve üniversiteler etki altına alınmak istenmektedir. Bu ülkenin değerli aydınları gece yarısı baskınlarıyla gözaltına alınmaktadır. Ülke adeta korku imparatorluğuna dönüştürülmek istenmektedir. Bu yaşananların tümü faşizmin ayak sesleridir. Ancak bu yaşananlar bizi yıldıramayacak. Biz aydınlık geleceğin teminatı olan gençler olarak ülkemizde karanlık bir geleceğin yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Bu anlamda aydınlığın meşalesi olan Uğur Mumcu’yu unutmayacağız unutturmayacağız.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.