Yaşasın Büyük Turan Ülkümüz

Yaşasın Büyük Turan Ülkümüz

3 Mayıs Türkçülük Bayramı Abant İzzet Baysal Üniversitesinde bir gurup öğrenci tarafından kutlandı. Çeşitli sloganların atıldığı kutlamaya yaklaşık 200 öğrenci katıldı.   3 Mayıs Türkçülük...

3 Mayıs Türkçülük Bayramı Abant İzzet Baysal Üniversitesinde bir gurup öğrenci tarafından kutlandı. Çeşitli sloganların atıldığı kutlamaya yaklaşık 200 öğrenci katıldı.

 

3 Mayıs Türkçülük Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Bolu’da da kutlandı. Abant İzzet Baysal Üniversitesindeki kutlamalarda  "Ne Mutlu Türküm Diyene, Yaşasın Büyük Turan Ülkümüz, Hainlerin korkusu Bozkurtların Ordusu, Bozkurtlar burada çakallar nerede, Kampüste pkk istemiyoruz" gibi sloganları atıldı. Yürüyüş sonunda öğrenciler saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu. Ardından ülkücü öğrenciler adına Serkan Semizoğlu basın açıklamasını okudu. Semizoğlu, “3 Mayıs 1944 dönemin devlet yöneticilerinin Türklük karşıtı tavırlarına bir başkaldırıştır. Tarihimizin önemli dönemeçlerinden kurtuluş savaşının temel dayanaklarının unutturulmaya, geleceğine ışık olacak Türkçü-Turancı aydınları devrin basiretsiz yöneticilerince susturulmaya çalışılmıştır. Bu süreç tam bir Türk düşmanlığı anlayışıyla devam etmektedir. Fakat milletin bağrından yükselen ses bu yargılamalara karşı ciddi bir kamuoyu oluşturmuştur. O günden bugüne ülkemizin dört bir yanından gelenlerle bu hareket tasavvur edilemez bir büyüklüğe ulaşmıştır. Allah’ın izniyle verdiğimiz şanlı mücadele kıyamete denk sürecektir. Yüce Allah devlete ve millete zeval vermesin. Bu memleket büyük acılar çekmiştir. Dileriz Allah’tan bunlara bir yenileri daha eklenmez. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun” şeklinde konuştu. Konuşmanın ardından ülkücü öğrenciler hep bir ağızdan ülkücü andını okudu. Kutlamalar olaysız bir şekilde sona erdi.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.