“Yaşlılar Köyü” projesi daha da netleşti

“Yaşlılar Köyü” projesi daha da netleşti

“Yaşlılar Köyü” projesi daha da netleşti   Bolu Belediye Başkan Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, beraberinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, AB Proje Koordinatörü...

“Yaşlılar Köyü” projesi daha da netleşti

 

Bolu Belediye Başkan Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, beraberinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, AB Proje Koordinatörü Burcu Şimşek ile birlikte dost ülke Almanya’ya giderek Neuss Belediyesi’ni ziyaret ettiler.

 

Öncelikle Neuss Belediye Başkan Vekili Nahl ziyaret eden heyet “Yaşlılar Köyü” projesiyle ilgili önemli kararlar aldılar. Bu kararlar doğrultusunda devam edecek proje için Almanya’da özellikle yaşlılar ve çocuklar için hizmet veren sivil toplum örgütlerinden AWO Derneği ziyaret edilerek yapılan çalışmalar yerinde izlendi.

Avrupa’da yaşlı nüfusun günden güne çoğaldığını ifade eden Neus Belediyesi Sosyal işler Müdürü Hans-Peter Oebel, bu konuda ciddi çalışmaların yapılması gerektiğini belirterek, Almanya’daki çalışmaların genellikle Kızılhaç ve AWO Derneği tarafından yapıldığını ifade etti. Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert tarafından da Alman yetkililere Bolu Belediyesi’nin sosyal alanda yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Daha sonra Neuss Belediyesi Kültür Müdürü makamında ziyaret edildi. Almanya-Neuss Belediyesi’nin kültür alanında yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Harald Müller kültürel alanda da Bolu Belediyesi ile yapılacak çalışmalarda her zaman destek olacaklarını belirtti. Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu da yaptığı açıklamada, “Öncelikle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda dost ülkemiz Almanya-Neuss kentinin çocuklarını ülkemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Yetişkinlerden önce çocukları bir arada kültürel bir yapıda buluşturmak ve onları kardeş yapmak her zaman geleceğe bırakılacak en büyük mirastır. 10 yıl sonra dostluğumuzu paylaştığımız çocuklar dünyanın gençleri olacak ve bu kardeşlik köprüsüyle kurulacak bağlarımız daha da güçlü hale gelecektir. Burada da iki dost belediyenin kültürel alanda yaptıkları faaliyetler paylaşıldı” dedi. Daha sonra Neuss-Belediyesi Basın-Yayın Müdürü Claudia Paschek ile görüşülerek iki ülke arasındaki dostluğun güçlenmesi için yapılacak birçok etkinlik planlandı. 12 Ocak 2011 tarihinde Almanya-Köln şehrinde Başkonsolos Yardımcısı Bolulu Hemşerimiz Yonca Sunel makamında ziyaret edildi. Başkonsolos Yardımcısı Sunel yapılacak bütün çalışmalarda elinden gelen bütün desteği sağlayacağının sözünü verdi. Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, “ Ziyaretlerimiz esnasında bizleri yalnız bırakmayan Bolu sevdalısı İlhan Atalay amcamıza ve Çok Değerli Oğlu Vedat Atalay’a bu dostlukların oluşumuna en büyük desteği veren Alman mimar Tınteman’a sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.