Yedigöller yolu sorun olmaktan çıkacak

Yedigöller yolu sorun olmaktan çıkacak

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, İl Genel Meclisi'nin Mart ayı toplantısına katıldı. Toplantıda İl Genel Meclisi üyeleri ile fikir alış verişi yapan Vali Özçimen, bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha iyi...

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, İl Genel Meclisi'nin Mart ayı toplantısına katıldı. Toplantıda İl Genel Meclisi üyeleri ile fikir alış verişi yapan Vali Özçimen, bu yıl geçtiğimiz yıllara göre daha iyi çalışmaların yapılacağını söyledi. Mengen-Yenicağa arasındaki duble yol yapımının bu yıl biteceğini söyleyen Vali Özçimen, Yedigöller yolunda da asfaltlama çalışmalarının yapılacağını ifade etti.

 

Vali İbrahim Özçimen İl Genel Meclisi’nin Mart ayı toplantısına katıldı. İl Genel Meclis Başkanı Mücahit Kutlu, Vali İbrahim Özçimen’in ziyaretinden ve toplantıya katılımından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek toplantının açılış konuşmasını yaptı.

Vali İbrahim Özçimen de burada yapmış olduğu konuşmasında, Bolu’ya geleli 9 ay gibi bir süre olduğunu ifade ederek “Bu geçen sürede uyumlu ve huzurlu bir ortamda çalışma fırsatı buldum. Geldiğimden beri yapılan çalışmalarda şu an bulunmak istediğimiz yerde bulunmadığımızı itiraf etmek istiyorum. Çalışmaların aksamasında hava şartlarının büyük etkisi oldu. Ama bu sene geçtiğimiz yıllardan daha iyi çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum” dedi. Konuşmasının ardından Vali Özçimen İl Genel Meclisi üyelerinin sorularını cevaplandırdı. Mengen-Yenicağa arasındaki duble yol yapımının bu yıl biteceğini söyleyen Vali Özçimen, Yedigöller yolunda da asfaltlama çalışmalarının yapılacağını ifade etti. Abant’ta yapılan çalışmalar hakkında da İl Genel Meclis Üyelerine bilgi veren Vali İbrahim Özçimen, ayrıca 29 tane iş makinesinin yenileneceğini ve bu sayede ilçelerde iş makinesi sıkıntısının ortadan kaldırılarak, vatandaşa hizmetin daha hızlı yapılacağını sözlerine ekledi. Konuşmasının ardından Vali İbrahim Özçimen’in ayrıldığı toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından ilk olarak İl Özel İdaresi’nin 2010 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Daha sonra, 2011 yılı İl Özel İdare bütçesinin Sağlık Müdürlüğü kısmındaki diğer makine ve teçhizat alımları bölümünden Dörtdivan TSM için 5.000 TL, Kıbrıscık TSM için 10.000 TL, Gerede TSM için 15.000 TL ve Seben TSM için 5.000 TL’nin akaryakıt giderleri için Köylere Hizmet Götürme Birlikleri hesabına aktarılarak ödenmesi konusu ilgili komisyona havale edildi. Toplantı sonunda, İl Özel İdaresinde boş bulunan 1 adet mühendis kadrosunda sözleşmeli olarak çalıştırılacak olan personelin ücret miktarının belirlenmesi talebi ilgili komisyona havale edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.