Yeni bir yanılsama ile karşı karşıyayız

Yeni bir yanılsama ile karşı karşıyayız

Son günlerin en önemli gündem maddeleri arasında yer alan “Hükümet Meydanı projesi” hakkında Halkevleri Bolu şube başkanı Şeyda Bekis değerlendirmelerde bulundu. Yaptıkları inceleme neticesinde Projelerin yeterince...

Son günlerin en önemli gündem maddeleri arasında yer alan “Hükümet Meydanı projesi” hakkında Halkevleri Bolu şube başkanı Şeyda Bekis değerlendirmelerde bulundu. Yaptıkları inceleme neticesinde Projelerin yeterince olgunlaşmadığının ortaya çıktığını söyleyen Bekis; “Üst yapıda gereğinden fazla yapılaşmaya yer verilmiş ayrıca oluşan alanı dolduran çeşitlilik Meydanı bir kent meydanından ziyade ticari merkeze dönüştürmüştür” dedi.

 

Halkevleri Bolu şube başkanı Şeyda Bekis “Hükümet Meydanı Projesi” hakkında yaptıkları inceleme sonrasında önerilen iki projenin belediyece öncelik kazandığına dikkat çekti. Projelerin incelenmesi sonucunda Projelerin yeterince olgunlaştırılmadığının görüldüğünü söyleyen, Halkevleri Bolu şube başkanı Şeyda Bekis, Otopark giriş çıkışlarının tam olarak belirlenmediği, inilecek derinliklerin belirsiz olduğu, Otopark giriş-çıkışlarının tam olarak belirlenmediği, Üst yapıda gereğinden fazla yapılaşmaya yer verildiği ayrıca oluşan alanı dolduran çeşitliliğin Meydanı bir kent meydanından çok, ticari merkeze dönüştürdüğünü söyledi. Bekis önerilerilerini ise şu şekilde sıraladı;Meydan düzenlemesinde ısrar edilecekse;  Mevcut yolun yeraltından indirilerek karşıya devam ettirilmesi ya da farklı bir trafik düzenlemesi oluşması, Meydandaki bazı yapılaşmalardan vazgeçilmesi, Mutlaka ağaçların korunması ve yayaların ve ihtiyaçların öne alınması, Otoparkın Kardelen meydanı ve mevcut yol ve anıtpark hariç planlanması. Bolu halkının, meslek örgütlerinin ve bolunun örgütlü kesimlerinin önerileri doğrultusunda yeni bir düzenleme yapılacak ise; Mevcut alan içersinde üstten tek şerit geliş gidiş yol açılması ve yukarıda belirttiğimiz eleştirilerin göz önüne alınması, Mevcut hal korunarak yap- işlet-devret’ ten vazgeçilip ağaçlandırma ve çevre düzenlemesi yapılması, Kamuoyunda uzlaşma sağlanamaması durumunda ise bir son seçenek olarak üç ay önceye dönülmesi…”  Halkevleri Bolu şube başkanı Şeyda Bekis sözlerini şu şekilde tamamladı;” Kurumumuz, Tüm bunların bir emekle üretildiğini bilerek yaptığı değerlendirmelerde Bolu halkının ve Belediyenin çıkarlarını öne alarak tüm bu değerlendirmeyi yaptığını notlamakta ve aynı zamanda bunun tarihsel bir sorumluluk olarak değerlendirmektedir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.