Yeni fetihler bizleri bekliyor

Yeni fetihler bizleri bekliyor

Saadet Partisi Milletvekili Adayları Hayrettin Aytar, İsmail Yıldırım ve Muhammed Yekrek, çok sayıda partili ile birlikte, İstanbul’un Fethinin 558. yılını kutlamak üzere, Kocaeli’ne gittiler.   Anadolu Gençlik...

Saadet Partisi Milletvekili Adayları Hayrettin Aytar, İsmail Yıldırım ve Muhammed Yekrek, çok sayıda partili ile birlikte, İstanbul’un Fethinin 558. yılını kutlamak üzere, Kocaeli’ne gittiler.

 

Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenlediği, İstanbul’un Fethi Şöleni, Kocaeli İsmetpaşa Stadyumunda yapıldı. Stadyumu hınca hınç dolduran insanlar, fethi, en güzel şekilde kutladılar.Fetih Şöleninin sonunda değerlendirmelerde bulunan Saadet Partisi birinci sıra milletvekili Hayrettin Aytar; “"Bugün Erbakan hocamızın kaybının acısını yaşadığımız, buruk bir fetih yaşıyoruz. Ama emanetini yüklenmiş olan Milli Görüş kadrolarını gördükçe, şükrediyoruz. Hocamızın ruhu şad olsun. Allah hepimizi cennetinde buluştursun.Fethin sembol ismi Ebu Eyyüb el Ensari, 96 yaşında İstanbul'u fethe gelmiştir. Öyle bir insanı kıyamete kadar misafir etme şerefini bize bahşettiği için, Cenab-ı Allah’a şükrediyoruz. Ne mutlu Türkiyeli Müslümanlara. Fatih Sultan Mehmet Han, fetih için çok kararlıydı. Fatih'in niyetini anlamak için, Trabzon Kalesi'ni fethetmek için, Zigana dağlarında kan ter içinde kaldığını hatırlayalım. Fatih, 'Biz bu sıkıntılara katlanmazsak yarın Allah'a nasıl hesap vereceğiz' demiştir. Ve Allah’da O’na, bu büyük zaferi yaşatmıştır. 21 yaşında, Peygamber efendimizin müjdesine nail olmuştur. Bugün burada gördüğümüz bu muhteşem manzara, yeni fetihlerin müjdecisi olmaktan kaynaklanıyor. Bu fetihler ruh kökümüzü, aslımızı, özümüzü tanımamıza fırsat vermekte ve yeni fetihler için aşk ve şevk kaynağımız olmaktadır. Sultan Fatih, en güzel gençlik örneğidir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.