Yeni kardeş şehrimiz Çek cumhuriyetinden olacak

Yeni kardeş şehrimiz Çek cumhuriyetinden olacak

Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Mrs. Irena Krasnıcka, Vali İbrahim Özçimen’e makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Vali Özçimen Bolu’nun doğal, tarihi ve kültürel...

Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Mrs. Irena Krasnıcka, Vali İbrahim Özçimen’e makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Vali Özçimen Bolu’nun doğal, tarihi ve kültürel değerleri hakkında Mrs. Krasnıcka’na bilgiler verirken Mrs. Krasnıcka’na da Çek cumhuriyeti’nden bir şehir ile Bolu’nun kardeş şehir olabileceğini söyledi.

 

Vali İbrahim Özçimen, Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Irena Krasnıcka’yı makamında ağırladı.  Vali Özçimen tarafından karşılanan Mrs. Krasnıcka ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzaladı. Mrs.Krasnıcka’ya tercümanı Ayça Tanyaş eşlik etti.Daha sonra Vali Özçimen ile birlikte Valilik makamına geçen Mrs. Krasnıcka Bolu’nun çok güzel bir şehir olduğunu söyledi. Vali İbrahim Özçimen, Mrs. Krasnıcka’ya Bolu’nun doğal, tarihi ve kültürel değerleri, geçim kaynağı, coğrafi yapısı ve özellikleri ile ilgili bilgiler aktardı. MRS Krasnıcka Bolu’yu çok beğendiğini ifade ederek daha uzun bir süre kalmak üzere tekrar geleceğini söyledi. Vali Özçimen ayrıca Mrs. Krasnıcka’ya daha önce Çek Cumhuriyeti’ne gittiğini söyledi ve oradaki deneyim ve gözlemlerini aktardı. Vali Özçimen bu bilgileri aktarırken yaklaşık 6 ay önce gittiği Çek Cumhuriyetinde çektiği fotoğrafları da İstanbul Başkonsolosu Mrs. Krasnıcka’ya gösterdi.Vali Özçimen’in Çek Cumhuriyeti gezilerini aktarması ve gezdiği yerleri çok beğendiğini söylemesi üzerine Mrs. Krasnıcka Vali Özçimen’e “Ülkeme yaptığınız ziyareti ve gezdiğiniz yerleri çok güzel ve hayranlıkla anlattınız. Fotoğrafları hala yanınızda taşıyorsunuz.   Bu beni gerçekten çok mutlu etti” şeklinde konuştu. Mrs. Krasnıcka, Çek Cumhuriyeti’nde bir şehir ile Bursa’nın kardeş şehir olması için Bursa Valiliği ile bir protokol imzalayacaklarını söyledi ve Bolu’nun da kardeş şehir olmasını çok istediğini dile getirdi. Ziyarette turizmden, sanayi alanındaki yeniliklere kadar birçok konu görüşülürken, ziyaretteki ortak nokta Çek Cumhuriyeti’nde bir il veya bölge ile Bolu arasında karşılıklı fırsatların yaratılabileceği ve karşılıklı iş birliği olacağı oldu. Ziyaretin sonunda Çek Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Mrs. Irena Krasnıcka Vali Özçimen’e Çek Cumhuriyeti’nin ünlü kesme kristal bir kavanozunu takdim etti. Vali Özçimen de, Mrs. Krasnıcka’ya Bolu Valiliği ambleminin bulunduğu gümüş bir tabak ile içinde Bolu’ya özgü ürünlerin bulunan bir hediye paketi takdim etti.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.