Yeni Rant kapısı Kent meydanı olmamalı

Yeni Rant kapısı Kent meydanı olmamalı

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Kent Meydanı ile ilgili olarak hazırlanan projelerde kent meydanın ikinci plana atılarak ticari alanların ön plana çıkartıldığını, önceliğin insan unsuruna verilmediğini söyledi.   CHP...

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Kent Meydanı ile ilgili olarak hazırlanan projelerde kent meydanın ikinci plana atılarak ticari alanların ön plana çıkartıldığını, önceliğin insan unsuruna verilmediğini söyledi.

 

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Kent Meydanı ile ilgili olarak partilerine bolu belediye başkanlığı tarafından gönderilen dokümanları incelediklerini ve Kent Meydanı ile ilgili sunumu yapılan projelerde 4 ana unsurun göze çarptığını söyledi. Projenin Kent Meydanı, Ticari alanlar, Otopark, Atatürk Anıtı ve tören alanı olarak 4 ana parametresinin olduğunu vurgulayan Karakaşoğlu CHP’nin önceliği her zaman insan unsuruna verdiğini vurgulayarak; “Bolu Turizm ve öğrenci kenti olmak zorundadır. Bu değerlendirmeler ışığında öncelik kent meydanının oluşturulmasına verilmelidir. İki projede de kent meydanı ikinci plana atılarak ticari alanlar ön plana çıkartılmıştır. Uygulama bitirildiğinde Atatürk Anıtı ve Tören Alanı’nın görselliği ve önemi yok olacaktır.”dedi.

 

Ulusal bazda proje yarışması yapılmalıdır

 

Mevcut son yol düzenlemesi ile trafik sıkışıklığı daha da yoğunlaştırıldığının altını çizen Karakaşoğlu;”Bu bölgede Bolu halkı büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Uygulama projesinde mutlaka kuzey-güney ekseninde araç geçişleri plan içinde yer almalıdır. Belediye Başkanlığı’nca açıklanan İzzet Baysal Caddesi’ndeki tek şerit yol uygulaması ve araçların bu bölgede park etmesi yasaklanırsa yapılması düşünülen kent meydanında, oto park, ticari alanlardan daha öncelikli olmalıdır. Bu alan kentsel sit alanıdır. Ankara Tabiat ve Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu’ndan tüm izinler alınmadan çalışmaya başlanmamalıdır. Hisar tepesinde stadyum kalıntıları nedeni ile yapılan hatalar burada tekrarlanmamalıdır. Endişemiz bu alanda da çalışmaların beklemede kalmasıdır.”şeklinde konuştu. Karakaşoğlu sözlerini “Kentin en güzel alanı ve merkezi planlanmaktadır. Tüm verilerle birlikte ulusal bazda proje yarışması yapılarak hata oranının en aza indirilmesi temennimizdir.” Biçiminde tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.