Yeni yönetmelik belli oldu

Yeni yönetmelik belli oldu

Bolu Belediyesi’nin Özel halk otobüslerinin çalıştırılmasına ilişkin olarak otobüslere uygunluk belgesi verilmesi üzerine  oluşturduğu komisyonun kararları açıklandı. Özel halk otobüsü...

Bolu Belediyesi’nin Özel halk otobüslerinin çalıştırılmasına ilişkin olarak otobüslere uygunluk belgesi verilmesi üzerine  oluşturduğu komisyonun kararları açıklandı.

Özel halk otobüsü işleticileri 26226 sayı ve 12 Temmuz 2006 sayılı Başbakanlık Genelgesine göre toplu taşıma araçlarını en geç 2012 yılında özürlülerin kullanımına uygun hale getirmeleri öngörüldü. İşletmeciler, Bakanlar Kurulu Kararı ve Genelgelerde istenilen özellikleri, belirtilen süreye kadar yerine getirerek, hizmetlerine o şekilde devam edebilecekler. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,”Bolu Belediyesi özel halk otobüslerinin çalıştırılmasına ilişkin Yönetmeliğinin 3. maddesi gereği otobüslere uygunluk belgesi vermek üzere Belediyemiz Destek Hizmetleri Müdürlüğü çalışmalarını tamamladı. Otobüs işletmeleriyle irtibata geçilerek 2012 yılı sonuna kadar genelge kararında belirtilen şartları yerine getirilmeleri istenecek. Uygulama hayata geçirildiğinde ise vatandaşlarımız seyahatlerini daha konforlu ve daha güvenli bir şekilde yapacaklar” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.