Yerimde olsaydınız sizde aynısını yapardınız##hb_manset.gif

Yerimde olsaydınız sizde aynısını yapardınız##hb_manset.gif

Yeni nikâh salonunda belediye çalışanlarıyla toplantı yapan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz torba yasa kapsamında başlattıkları çalışmalar sonrasında 190 belediye işçisiyle yollarını ayıracaklarını söyledi....

Yeni nikâh salonunda belediye çalışanlarıyla toplantı yapan Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz torba yasa kapsamında başlattıkları çalışmalar sonrasında 190 belediye işçisiyle yollarını ayıracaklarını söyledi. 3 -4 aya kadar çalışmalarını tamamlayacaklarını söyleyen başkan Yılmaz; “Bu konuda çalışma yaparken hiç kimsenin burnunun kanamamasına çalışacağız. Bu aşamada önceliği önce emekliliği gelenlere daha sonra da yüksek maaşlı olanlara vereceğiz.” dedi.

 

Bolu Belediye başkanı Alaaddin Yılmaz Karaçayır Nikâh salonunda belediye işçileriyle bir araya geldi. Yeni çıkan Torba yasa kapsamında yaklaşık 190 belediye işçisiyle yollarını ayıracaklarını söyleyen Başkan Yılmaz; “ Büyük çoğunluğunu Milli Eğitim müdürlüğüne göndermeyi düşündüğümüz işçilerimiz gidecekleri yerlerde çok daha iyi şartlarda çalışacaklar. Bilindiği gibi Milli Eğitime bağlı okullarda 4 ay tatil yapılıyor. Belediyeye göre işçilerimiz çok daha iyi şartlarda çalışma imkânına sahip olacaklar. Bu işten tek zararlı çıkan ise sendika olacak. Çünkü müşteri kaybedecek” diye konuştu. Devletin belirlediği Norm kadro esasına göre 190 kişilik bir fazlalıklarının olduğunu vurgulayan başkan Yılmaz; “Yasa çıktı ama henüz detayları daha belli değil. Belediye ile ilişiğini kestiğimiz işçilerimiz her türlü haklarıyla yeni işyerlerine gidecekler.” Şeklinde konuştu. Bu konuda önceliği emekliliği gelenlere ve yüksek maaşlı çalışanlara vereceklerini vurgulayan Yılmaz; “Betebet normal;">Milli Eğitim müdürlüğüne gidecek olan işçilerimizin toplam emeklilik ikramiye tutarları minimum 12 trilyon lira tutuyor. Yıllık bazda aldıkları maaşları ise 5 Trilyon civarında. Bu rakamların Ankara tarafından ödenmesi bizlere halka hizmet noktasında büyük bir avantaj sağlayacak” diye konuştu. Bolu belediyesinde bu konuda yapılan çalışmalar sonrasında personel giderlerinin % 16 oranına düşeceğini vurgulayan başkan Yılmaz; “Bu tıpkı Kayseri belediyesi gibi muhteşem bir güce ulaşacağımızı gösterir.” Dedi.

 

Hiç kimsenin burnunun kanamamasına çalışacağız

 

Bolu belediyesinin iş yapan bir belediyecilik anlayışından kontrol yapan ve yaptıran bir konuma geleceğini, bu konu da hizmet alımlarının önemli bir işlev göreceğinin unutulmaması gerektiğini vurgulayan başkan Yılmaz;”Daha önce hiç arzu etmememize rağmen 117 işçimizle yollarımızı ayırmak zorunda kalmıştık. Aradan geçen süreçte işçi sayımızın azalmasına rağmen belediye çok daha fazla hizmet veren bir yapıya büründü. Bunda en büyük pay tabi ki çalışanlarındır. Stratejik Politika neticesinde norm kadro esasına göre 190 kişilik bir fazlamız bulunuyor. Bu konuda çalışma yaparken hiç kimsenin burnunun kanamamasına çalışacağız. Bu aşamada önceliği önce emekliliği gelenlere daha sonra da yüksek maaşlı olanlara vereceğiz. Benim yerimde siz olsanız eminim aynısını sizlerde yapardınız. Emekliliği gelen çalışanlarımız emeklilik ikramiyelerini Bolu belediyesi yerine Milli Eğitim kanalıyla Ankara’dan almakla ilimize büyük bir hizmette bulunmuş olacaklar. Çünkü bu para Bolu’da kalmış olacak. Eğer bu süreci iyi yönetebilirsek hem sigortaya hem de vergi dairesine karşı olan borçlarımızda kalmamış olacak.3-4 aya kadar çalışmalarımızı tamamlayarak belediyemizdeki personel giderlerinin bütçeye oranını  % 16 seviyesine indirmiş olacağız. Göreve ilk geldiğimizde personel giderlerinin bütçeye oranı % 98 idi şu an % 34.Eğer herşey planladığımız gibi giderse ortaya çıkan tablo bize müthiş bir rahatlama getirecek” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.