Yorgan gitti Kavga bitti mi?##hb_manset.gif

Yorgan gitti Kavga bitti mi?##hb_manset.gif

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Olağanüstü kongre sonrasında çıkan olaylar neticesinde bir anda Bolu’nun gündemine oturan Kızılay Bolu şubesine başkan olarak Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin İka...

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Olağanüstü kongre sonrasında çıkan olaylar neticesinde bir anda Bolu’nun gündemine oturan Kızılay Bolu şubesine başkan olarak Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin İka geçici olarak atandı.

 

Kızılay Bolu şubesinin 13 Şubat Pazar günü yapılan olağanüstü kongresinde her iki başkan adayını destekleyen guruplar arasında sert tartışmalar yaşanmıştı. Yapılan oylama sonucunda Hayri İnceayan 112,Yılmaz Özarslan ise 79 oy almıştı. Çıkan sonuç üzerine Özarslan sayımın tekrar yapılmasını istemişti.2.Kez yapılan sayımda İnceayan’ın oyları 112’de kalırken Yılmaz Özarslan’ın oyu 85’e yükselmişti. 194 imzanın atıldığını söyleyen divan kurulu başkanı ise kullanılan zarf sayısının ise 200 olduğunu, 6 tane zarfın tutmadığını ve bunu rapora yazarak Kızılay Genel merkezine bildireceğini ifade etmişti. Bunun üzerine İnceayan sonuca itiraz ederek 6 zarfın sonradan sandığa eklendiğini ifade etmişti. Sonrasında Özarslan ve İnceyan gurupları arasında tartışmalar yaşanmıştı. Özarslan itirazını geri almayacağını ifade edince kongre salonu boşaltılmıştı. Aradan geçen süreç içersinde devir-teslim için Kızılay şubesine giden İnceayan ve yönetimi Kızılay’ın kapısının kilitli olması üzerine büyük bir şok yaşamışlardı. Sonrasında Genel Merkezden gelen müfettişler Kızılay yönetimine el koymuş eski Kızılay başkanı Yılmaz Özarslan’da devir-teslim işlemlerini genel merkezden gelen müfettişlere yaptığını söylemişti. Perşembe günü toplanan Kızılay yönetim kurulu Şubat ayında yapılan olağanüstü kongrenin iptal edilmesine karar verdi. Kızılay Bolu şubesinden yapılan açıklama da genel merkezden iptal ile ilgili gerekçeleri açıklayan faks’ın beklendiğine dikkat çekilerek “Henüz bize gerekçe bildirilmedi. Konuyla ilgili yazıyı bekliyoruz ama bize kongrenin iptal olduğu resmi olarak açıklandı” denildi. İlerleyen dakikalarda Bolu Valiliği kanalı ile bir basın açıklaması yayınlayan Kızılay Genel Merkezi ise Yönetim Kurulunun Kızılay Bolu Şubesi’nin 13.02.2011 tarihinde yapmış olduğu Olağanüstü Kongre ve kongreye yapılan itirazları görüştüğünü, karara göre kongrenin iptal edilmesine, Kızılay hizmetlerinin devamı ve kesintiye uğramaması için Kızılay Tüzüğü’ne uygun olarak Bolu Kızılay Geçici Kurulu’nun onayına karar verdiğini vurguladı. Geçici yönetim kurulu şu şekilde açıklandı; Başkan Hüseyin İka. Üyeler; Nurettin Doğanay,Erol Altuntaş,Selma Hancıoğlu,Ahmet Özayan, M.Murat Özçağlar,Zehra Erhendekçi     

 

Kızılay’da değil evdeyim”

 

Konu hakkında görüşlerini aldığımız eski Kızılay Bolu şube başkanı Yılmaz Özarslan yaşananlarla ilgili olarak bilgisinin olmadığını söyleyerek “Şu anda Kızılay’da değil evdeyim müfettişler çalışmalarını yapıyorlar.” Biçiminde konuştu.

 

“Çoğu Kızılay üyesi değil “

 

Şubat ayındaki kongreyi kazanan Hayri İnceayan ise yeni yönetimin hayırlı olması temennisinde bulunarak; “Açıklanan listedeki isimlerin çoğu bildiğim kadarıyla Kızılay üyesi değiller. Ayrıca kongrenin niye iptal olduğunu da bilemiyorum. Herşey yeni yapılacak olan olağanüstü kongrede belli olur” şeklinde konuştu.

 

“Onayımı soran olmadı”

 

Geçici yönetim kurulu listesinde adı geçen Avukat Erol Altıntaş ise isminin listede olmasına çok şaşırdığını söyleyerek” Bunu ilk kez sizden duyuyorum bana ismimim yer almasıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Onayımı soranda olmadı çok ilginç” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.